Köszöntő!

Üdvözlök mindenkit a T.O.M.A.K.U. azaz a Tolna Megyei Anime Klub hivatalos blogján. A klub a japán kultúrával, művészetekkel és természetesen a japánból érkező,különféle dolgokkal is foglalkozik még,többek közt az animékkel és a mangákkal. Itt most sokakban felmerülhet mik is ezek: az animék nem mások mint a japán animációs filmek a manga pedig ezeknek a képregény változata.A klubunk azért alakult meg hogy a Tolna megyei rajongóit ezeknek a műfajoknak összegyűjtse és a találkozókon sok új barátság születhessen valamint hogy későbbi nagyobb céljaink is megvalósulhassanak például hogy szekszárdon AnimeCont rendezhessünk.

Reméljük hogy eltaláltok hozzánk és ti is megtaláljátok majd a nektek tetsző dolgokat a klubunkban és hogy valamelyik meeten majd találkozunk.

Üdvözlettel:T.O.M.A.K.U. Team

2010. május 3., hétfő

+J-infó: Egy 1800 éves onsen lett Japán legjobb forró vizű fürdője


A Jaran nevű japán turisztikai magazin hagyományos éves felmérésén a szigetország egyik legrégebb óta működő vulkanikus gyógyfürdője, a Yunomine Onsen kapta a legtöbb szavazatot, elnyerve ezzel a Japán legjobb rejtett fürdője címet. A Wakayama prefektúrában található Tanabe városban álló Yunomine forrás fürdő (湯の峰温泉 - yo no mine izumi) különlegességét növeli, hogy a területén áll a Tsuboyu fürdő, az egyedüli japán onsen, amely az UNESCO Világörökség regisztrált tagja és mégis nyilvánosan használható.

A jalan.net (じゃらんnet) szerkesztői szeptember 4. és 14. között több mint 5000 utazót kérdezett meg a tradicionális japán fürdőkben szerzett élményeikről. A feleletek alapján különböző kategóriákba rangsorolták a forró vizű fürdőket. Mint kiderült, a válaszadók a döntésnél elsődleges szempontként a fürdőzés közben elért hatást és a minőséget veszik figyelembe, majd azt követően a kialakítást és a természet közötti harmóniát mérlegelik. Egyes vendégek a még kiszolgálás és az ételek alapján is rangsoroltak.

A Yu-no-mine Onsen forrását körülbelül 1800 évvel ezelőtt fedezték fel. A Kii-félsziget hegyes vidékén számos vulkáni eredetű forrás tört fel az évszázadok során. A Kumano régió shinto szentélyeibe látogató zarándokok útvonalai mentén ezek közül több is található. A 4. század elején már fürdő állt a területen, így a Yunomine Japán egyik legősibb onsen létesítménye. Elsőként a Kumano zarándokútjait járó vándorok használták, majd később szálláshelyek építésével a magasabb osztályokhoz tartozók pihenőhelye lett. Napjainkban összesen 507 személy elszállásolására alkalmas ryokan épületek és minshuku rendszerű fogadók veszik körül. 2004 óta a Kulturális Világörökség részéhez tartozik, a Kii-hegység szent helyei és zarándokútjai néven regisztrált helyszínek között szerepel.

Ehhez kapcsolódik egyik különleges vonzereje is. A hozzá tartozó apró Tsubo fürdő (つぼ湯 - Tsubo-yu) az egyetlen Világörökségi helyszín, amit bárki használhat. (A Tsubo név eredete valószínűleg a hasonló elnevezésű régi vázára utal, a vízzel telt mélyedés ugyanis váza formájú.) A férfiak és nők által közösen is használható forró vizű sziklakád egyetlen korlátozása, hogy 30 percnél tovább nem maradhat senki sem benne.

A Föld mélyéről feltörő forró víz forrása 90-92 C fok körüli. Összetételét tekintve nátrium, hidrogén-szulfid és szódabikarbóna is található benne. Ennek köszönhetően többféle egészségügyi probléma gyógyításában is hasznos szerepet tölt be. Jótékony hatású lehet a reumás megbetegedésekben, az idegrendszeri- és bőrbetegségekben szenvedők számára. Úgy mondják, a víz a benne található ásványi anyagok miatt naponta hét alkalommal színt vált. Ha nem a fürdőzés céljára használják, a forrás a magas hőfok miatt zöldségek és tojás főzésére is alkalmas.

A Jaran által megkérdezett 5106 fürdőlátogató szavazatai között számos híres onsen szerepel. Közülük a legtöbb "maximálisan megelégedett" vendéget a Yunomine onsen tudhatja magáénak. Második helyen a fukushimai Takayu onsen, harmadikon pedig a shizuokai Kumomi onsen található. A Jaran összesített listáját áttekintve a megállapítható, hogy a vendégek előnyben részesítik és jobban értékelik az úgynevezett rejtett fürdőket. A természetes környezetbe beolvadó, völgyekkel, erdőségekkel körülvett és így a nyilvánosság elől rejtett forró vizű források (秘湯 - hitou) a japán fürdők értékelésekor rendszerint a legkiemelkedőbb helyeket foglalják el.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése