Köszöntő!

Üdvözlök mindenkit a T.O.M.A.K.U. azaz a Tolna Megyei Anime Klub hivatalos blogján. A klub a japán kultúrával, művészetekkel és természetesen a japánból érkező,különféle dolgokkal is foglalkozik még,többek közt az animékkel és a mangákkal. Itt most sokakban felmerülhet mik is ezek: az animék nem mások mint a japán animációs filmek a manga pedig ezeknek a képregény változata.A klubunk azért alakult meg hogy a Tolna megyei rajongóit ezeknek a műfajoknak összegyűjtse és a találkozókon sok új barátság születhessen valamint hogy későbbi nagyobb céljaink is megvalósulhassanak például hogy szekszárdon AnimeCont rendezhessünk.

Reméljük hogy eltaláltok hozzánk és ti is megtaláljátok majd a nektek tetsző dolgokat a klubunkban és hogy valamelyik meeten majd találkozunk.

Üdvözlettel:T.O.M.A.K.U. Team

2010. március 10., szerda

+J-infó: A történelem csapásai 1- 65 évvel ezelőtti lángoló Tokyo


1945. március 10. éjjelén az Egyesült Államok légiereje gyújtóbombás légicsapást mért a japán fővárosra. Tokyo 42 négyzetkilométernyi területén tűzvihar pusztított, melynek következtében körülbelül 100 ezer ember vesztette életét és legalább 1 millióan váltak hajléktalanná. A 65 évvel ezelőtti eseményre emlékezve ma buddhista szertartást tartottak a Nyugalom Csarnokában a bombázás túlélőinek és az áldozatok családtagjainak részvételével.

Egyes történelmi adatok szerint aznap az amerikai hadvezetés első alkalommal küldött bevetésre több mint 300 bombázót. A 370 darab B–29 Superfortress repülőgép körülbelül 1700 tonna gyújtóbombát szórt a városra. A célpontként kiválasztott zóna területén állt 6 fontos ipari létesítmény és számos kisebb gyár, valamint vasúti létesítmény, de ugyanakkor magába foglalta a történelmi Asakusa kerületet is, amely akkor az ország egyik legsűrűbben lakott városrésze volt. A főleg fából épült házak pillanatok alatt lángra kaptak és a lángok megállíthatatlanul terjedtek egyik épületről a másikra. Az alvó várost ért támadás áldozatainak többsége civil lakos volt. A katonai vezetés a hadműveletnek az Imaház Hadművelet (Operation Meetinghouse) nevet adta.

A szerencsés túlélők egyike a 82 éves Mochizuki Kenichiro, aki ma a 10 éve alakult "Tokyo Légicsapás Áldozatai Gyászoló Családok Szövetségének" (東京空襲犠牲者遺族会) tagja, az emlékünnepség után a sajtó képviselői előtt is beszélt emlékeiről. Azon a hajnalon ő egy lőszergyárban dolgozott, ami a Gotanda városrészben állt. Azt a negyedet elkerülte a bombázók útvonala, de lakóhelyét, a Sumida kerületet nem. Szüleit és két testvérét veszítette el a támadásban, holttestüket sosem találták meg.

Mochizuki úr a háborúról, mint folyton lesben álló veszélyről is megosztotta gondolatait az újságírókkal. Mint mondta, pusztán a hangos tiltakozás a háború ellen nem ér semmit. De ha azok, akik átélték és megtapasztalták a világégést elmesélik történetüket, megosztják tapasztalataikat azokkal akik akkor még nem éltek, akkor a békevágy tovább élhet az emberekben.

Az áldozatok neveit a Yokoamicho Parkban (横網町公園) felállított emlékmű őrzi.

Úgy gondoltam nem csak animéknek kell itt szerepelnie hanem más komolyabb dolgoknak is így gondoltam mindig fogok írni J-töriről is.Hogy még többet megtudhassunk eme meseszép ország történetéről,sorsáról.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése